Czego możemy się nauczyć z tej górniczej tragedii z przeszłości i jak możemy uniknąć podobnych nieszczęść w przyszłości?
Górnictwo było w przeszłości nękane katastrofami. Jedną z takich katastrof był wypadek w Czarnobylu, który spowodował stopienie się elektrowni jądrowej w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej.
Przemysł wydobywczy stoi także w obliczu nowego zagrożenia – zmian klimatycznych. Przewiduje się, że do 2050 roku liczba ludności na świecie wzrośnie o 2 miliardy, co spowoduje wzrost zapotrzebowania na żywność i energię. Będzie to miało poważny wpływ na środowisko i naszą zdolność do zaspokojenia tego zapotrzebowania.
Wraz ze zmianą klimatu zwiększa się ryzyko klęsk żywiołowych, takich jak trzęsienia ziemi, powodzie, susze i pożary, które mogą spowodować szkody w infrastrukturze i mieniu. Szacuje się, że w ciągu najbliższych dwóch dekad klęski żywiołowe stracą 7 bilionów dolarów z powodu samych tylko zmian klimatycznych. Obecnie nie ma metod radzenia sobie z tym problemem, zanim będzie za późno, dlatego potrzebujemy rozwiązań już teraz!
Co poszło nie tak i co można zrobić inaczej, aby zapobiegać podobnym katastrofom i radzić sobie z nimi w przyszłości.
Branża doświadczyła wielu podobnych katastrof w ciągu ostatnich kilku lat. Ostatnim z nich był wyciek danych w firmie Equifax, w wyniku którego ujawniono dane osobowe 145 milionów osób.
Oprócz tego istnieje wiele innych problemów, które nękają branżę. Na przykład brakuje zaufania do firm zajmujących się treściami cyfrowymi i mediami, przez co nie są one w stanie generować realnych przychodów ze swoich usług.